/** */

Aktualności

Przegubowym Ogórkiem na regaty wioślarskie

W ramach tegorocznego Festiwalu Nauki, w środę 15 maja, na Wiśle odbędą się regaty wioślarskie i wyścigi smoczych łodzi.  Atrakcje przygotowano jednak nie tylko dla miłośników pływania. Wszystkich chętnych na imprezę przetransportuje bowiem zabytkowy przegubowy Ogórek.

 

Regaty odbędą się na Wiśle na wysokości klubu AZS AWF przy ulicy Kościuszki. Wszyscy chętni będą mogli dotrzeć na imprezę zabytkowym przegubowym "Ogórkiem", który o godzinie dziewiątej wyruszy spod domów studenckich Politechniki Krakowskiej, zlokalizowanych przy ulicy Skarżyńskiego. W drodze nad Wisłę historyczny autobus zatrzyma się jeszcze pod Uniwersytetem Rolniczym oraz na Miasteczku Studenckim AGH. Autobus wykona w sumie dwa kursy:

  • Miasteczko Studenckie PK, ulica Skarżyńskiego 1: 9:00 i 10:30;
  • Uniwersytet Rolniczy, aleja 29 Listopada 46: 9:20 i 10:50;
  • Miasteczko Studenckie AGH, ulica Reymonta (na wysokości ulicy Budryka): 9:35 i 11:05.

Tegoroczna edycja Festiwalu Nauki nosi hasło „Oblicza wody”, nawiązuje do obchodów Międzynarodowego Roku Współpracy w Dziedzinie Wody ogłoszonego przez ONZ. W ten sposób Organizatorzy pragną zwrócić uwagę na faktyczny problem czystości, niedoboru i wykorzystania wody.

 

Głównym koordynatorem Festiwalu Nauki jest już po raz trzeci Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, który obchodzi w 2013 roku Jubileusz 60-lecia istnienia. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Zaloguj się, aby dodawać komentarze.

Zdjęcie tygodnia

Zaloguj się

Odwiedza nas 231 gości oraz 0 użytkowników.