/** */

Aktualności

Trwają prace na drugiej części alei Solidarności

Z początkiem marca ruszyły prace przy torowisku tramwajowym na drugiej części alei Solidarności. Poza odcinkiem od ulicy Bulwarowej do wiaduktu przyszłej trasy S7, zabrano się za końcowy fragment przy węźle na Kombinacie. Jednocześnie, w najbliższym czasie rozpocznie się układanie płyt monolitycznych dla nowego torowiska na zbudowanym wiadukcie.

 

Prace w ciągu alei Solidarności trwają od jesieni zeszłego roku. Ich głównym przyczyną jest budowa wiaduktów drogowych i tramwajowego nad powstającą drogą ekspresową S7. Czas wyłączenia ruchu tramwajowego zdecydowano się wykorzystać do remontu pozostałej części wyeksploatowanego torowiska. Tory w ciągu alei Solidarności należały bowiem do najgorszych na obszarze Nowej Huty. Jeszcze w zeszłym roku udało się wymienić torowisko tramwajowe wraz z przejazdami na skrzyżowaniach na odcinku od placu Centralnego do skrzyżowania z ulicą Bulwarową. Dodatkowo, w ramach inwestycji powstał nowy przystanek tramwajowy w pobliżu zalewu Nowohuckiego, na skrzyżowaniu alei Solidarności i ulicy Bulwarowej.

Trwa rozwieszan...
Wyremontowana c...
W ramach inwest...

Z początkiem marca bieżącego roku zabrano się za remont torowiska na dalszym odcinku od ulicy Bulwarowej do Kombinatu. Już wcześniej zamontowano tu nowe słupy trakcyjne. Teraz natomiast usunięto konstrukcję dotychczasowego torowiska. W tej chwili trwają przygotowania do jego odbudowy. Prace prowadzone są na odcinku do zakresu budowy drogi ekspresowej S7. W miejscu przecięcia alei Solidarności z przyszłą arterią drogową wykonano już konstrukcje wszystkich trzech obiektów: dwóch drogowych i jednego tramwajowego. Usunięto również ziemię spod płyt pomostowych, dzięki czemu możliwy jest przejazd pod aleją Solidarności, na razie po drodze gruntowej, ale docelowo znajdą się tu dwie jezdnie drogi ekspresowej. Obecnie końca dobiegają prace izolacyjne na obiekcie tramwajowym. Tuż obok zgromadzono płyty monolityczne, które będą układane na wiadukcie. W nich osadzone zostaną szyny.

 

Roboty ruszyły również na końcowym odcinku do Kombinatu. Rozpoczął się tu demontaż dotychczasowego torowiska. Wymieniana będzie również zachodnia głowica rozjazdowa na węźle przy Kombinacie. Zmodernizowany zostanie ponadto peron przystanku tramwajowego od strony alei Solidarności. Jeżeli uda się wygospodarować dodatkowe środki finansowe, w późniejszym terminie remontowane będą również pozostałe dwa wloty.

W marcu 2025 ro...
Gotowy wiadukt ...
W dalszej persp...
Spod nowych wia...
Prace ruszyły r...
Wymiana rozjazd...

Tramwaje na aleję Solidarności powinny powrócić z początkiem maja bieżącego roku. Taki termin wyznaczył sobie wykonawca drogi ekspresowej S7. Musi jednak wcześniej przejść odbiory obiektu mostowego. Nie powinno być natomiast problemów z zakończeniem prac na odcinkach realizowanych przez Zarząd Dróg Miasta Krakowa w ramach prac utrzymaniowych.

Zaloguj się, aby dodawać komentarze.

Zdjęcie tygodnia

Zaloguj się

Odwiedza nas 271 gości oraz 1 użytkownik.