/** */

Aktualności

Linia 137 ponownie połączyła Krowodrzę Górkę z Osiedlem Gotyk

Zgodnie z zapowiedziami, dzisiaj czyli w poniedziałek 4 maja, po dwóch latach przerwy, na ulice Krakowa powróciła linia autobusowa numer 137. Ponownie łączy ona Krowodrzę Górkę z Osiedlem Gotyk, ale po bardziej wyprostowanej trasie, przez ulicę Opolską i Aleję 29 Listopada. Linia wznowiła funkcjonowanie na wniosek pasażerów.

 

Powrót linii 137 na krakowskie ulice, to efekt starań mieszkańców rejonu Górki Narodowej, którzy oczekiwali możliwości dojazdu z Osiedla Gotyk i Alei 29 Listopada w rejon Szpitala Jana Pawła II. Połączenie to funkcjonowało do października 2024 roku, gdy zostało zawieszone, ze względu na niską frekwencję. Zainteresowanie linią 137 systematycznie spadało po uruchomieniu trasy tramwajowej do Górki Narodowej we wrześniu 2023 roku.

 

Obecnie przywrócona linia 137 funkcjonuje na trasie: Krowodrza Górka P+R – Fieldorfa-Nila – Prądnicka – Opolska – Aleja 29 Listopada – ks. Meiera – Osiedle Gotyk, w dni powszednie w godzinach około 5:00 – 20:00 z częstotliwością co 30 minut oraz w soboty i dni świąteczne w godzinach około 8:00 – 17:00 z częstotliwością co 50 minut. Do jej obsługi skierowano autobusy Solaris Urbino 10,5 IV. Dzisiaj były to wozy numer DA162 i DA170. W pierwszym dniu funkcjonowania pojawili się pierwsi pasażerowie, jednak nie ma co ukrywać, frekwencja nie była wysoka. Zobaczymy, na ile będzie się zmieniać w kolejnych dniach.

Autobus Solaris...
Autobus Solaris...

Zaloguj się, aby dodawać komentarze.

Zdjęcie tygodnia

Zaloguj się

Odwiedza nas 325 gości oraz 1 użytkownik.