/** */

Aktualności

Krakowska Linia Muzealna 2013 w dniu 15 sierpnia

Tradycyjnie, w święto 15 sierpnia, na ulice naszego miasta wyjadą zabytkowe tramwaje i autobusy w ramach Krakowskiej Linii Muzealnej. Tym razem, zabytkowym taborem poza tramwajową linią 0 będzie można przejechać się również na specjalnie uruchomionej autobusowej linii C.

 

Linię numer 0 w dniu 15 sierpnia przez cały dzień obsługiwać będzie wagon 102N - 203 z 1969 roku. Z uwagi na odbywającą się w tym dniu w alei 3 Maja imprezę motoryzacyjną, linia kursować będzie z pominięciem pętli Cichy Kącik.

 

Dodatkowo, uruchomiona zostanie linia C, która kursować będzie trasą dawnej linii pospiesznej oznaczonej tą literką: AZORY - Wrocławska - Pawia - Westerplatte - św. Gertrudy - Stradomska - Limanowskiego - Wielicka - NOWY BIEŻANÓW POŁUDNIE. Linia obsługiwana będzie przez trzy zabytkowe pojazdy, w tym po raz pierwszy w tegoroczne wakacje przez San-a H01B.

 

Kursy 12:00, 14:30 i 16:30 z Bieżanowa Nowego Południe oraz kursy 13:08, 15:28 i 17:28 z Azorów wykona autobus Jelcz 272 MEX.  Kursy 13:00 i 15:30 z Bieżanowa Nowego Południe oraz 14:08 i 16:28 z Azorów obsłuży przegubowy autobus Jelcz 021. Kurs 13:30 z Bieżanowa Nowego Południe i 14:58 z Azorów wykona natomiast SAN H01B.

 

Historycznymi autobusami w tegoroczne wakacje będzie się można przejechać jeszcze co najmniej raz. 31 sierpnia uruchomiona ma być linia E, która kursować będzie z Ronda Grunwaldzkiego na Mistrzejowice.

Zaloguj się, aby dodawać komentarze.

Zdjęcie tygodnia

Zaloguj się

Odwiedza nas 307 gości oraz 1 użytkownik.