Aktualności
Nowe tablice informacji pasażerskiej na przystankach
- Kategoria: Aktualności
- Opublikowano: środa, 04, wrzesień 2013 22:00
- PSMKMS
- Odsłony: 3041
Od kilkunastu dni trwa montaż kolejnych tablic informacji pasażerskiej na krakowskich przystankach. Dzięki temu, już niedługo kolejni pasażerowie będą mogli uzyskać informację o dokładnym czasie przyjazdu swojego tramwaju. A to jeszcze nie koniec.
Elektroniczne tablice informacji pasażerskiej instalowane są w ramach II etapu budowy linii tramwajowej na Kampus UJ. Wykonawca w ramach kontraktu zainstalować ma wyświetlacze na wszystkich przystankach tramwajowych wzdłuż ulicy Kapelanka, Monte Cassino, Dietla, a także w Łagiewnikach, przy Rzemieślniczej oraz na Salwatorze. W poszczególnych lokalizacjach montowane są tablice identyczne, jak znane już z linii na Mały Płaszów, do Czerwonych Maków czy z ulicy Franciszkańskiej i Dominikańskiej. Nowością są żółte przyciski założone na słupkach tablic. Po ich naciśnięciu, osoby niewidome będą mogły usłyszeć, za ile czasu przyjadą najbliższe tramwaje.
Obecny montaż tablic to dopiero początek. W przeciągu najbliższych miesięcy tego typu urządzenia powinny pojawić się praktycznie na wszystkich przystankach w mieście, za wyjątkiem przystanków pośrednich na trasie na Walcownię i do Pleszowa. Dzięki temu Kraków do 2015 roku zbuduje największy system tablic informacji pasażerskiej w naszym kraju. Wraz z nim powstanie wiele innych możliwości uzyskania pewnej informacji na temat przyjazdu tramwaju na przystanek, na przykład strona internetowa czy aplikacje na telefon. W dalszych planach jest również rozwój systemu na trakcję autobusową.


Komentarze