/** */

Aktualności

Nowe tablice informacji pasażerskiej na przystankach

Od kilkunastu dni trwa montaż kolejnych tablic informacji pasażerskiej na krakowskich przystankach. Dzięki temu, już niedługo kolejni pasażerowie będą mogli uzyskać informację o dokładnym czasie przyjazdu swojego tramwaju. A to jeszcze nie koniec.

 

Elektroniczne tablice informacji pasażerskiej instalowane są w ramach II etapu budowy linii tramwajowej na Kampus UJ. Wykonawca w ramach kontraktu zainstalować ma wyświetlacze na wszystkich przystankach tramwajowych wzdłuż ulicy Kapelanka, Monte Cassino, Dietla, a także w Łagiewnikach, przy Rzemieślniczej oraz na Salwatorze. W poszczególnych lokalizacjach montowane są tablice identyczne, jak znane już z linii na Mały Płaszów, do Czerwonych Maków czy z ulicy Franciszkańskiej i Dominikańskiej. Nowością są żółte przyciski założone na słupkach tablic. Po ich naciśnięciu, osoby niewidome będą mogły usłyszeć, za ile czasu przyjadą najbliższe tramwaje.

 

Obecny montaż tablic to dopiero początek. W przeciągu najbliższych miesięcy tego typu urządzenia powinny pojawić się praktycznie na wszystkich przystankach w mieście, za wyjątkiem przystanków pośrednich na trasie na Walcownię i do Pleszowa. Dzięki temu Kraków do 2015 roku zbuduje największy system tablic informacji pasażerskiej w naszym kraju. Wraz z nim powstanie wiele innych możliwości uzyskania pewnej informacji na temat przyjazdu tramwaju na przystanek, na przykład strona internetowa czy aplikacje na telefon. W dalszych planach jest również rozwój systemu na trakcję autobusową.

Jedna z nowych ...
Zbliżenie na wy...
Przycisk wzbudz...

Komentarze  

 
+6 #5 Piotr Cholewa 2013-11-08 18:06
Aha, bo się będą pojawiac na Alei Pokoju.
 
 
-5 #4 PSMKMS 2013-09-07 21:14
"Za niedługo" jeżeli uznać to za mniej niż za 100 lat ;-)
 
 
+6 #3 Piotr Cholewa 2013-09-07 20:44
Czy do Mistrzejowic się te tablice pojawią za niedługo czy za 100 lat?
 
 
-5 #2 Pitek_Antrop 2013-09-06 11:02
Michał! Znowu "za wyjątkiem"... biedne to wyjątko, tyle rzeczy już za nim jest... :P
 
 
-5 #1 Artegor 2013-09-05 18:32
Co z tego, że będą te tablice mówiły. Podam przykład, w którym wadą jest instalowanie przycisku dla niewidomych. Przystanek np. Szwedzka. Dookoła ruch samochodów, autobusów, które odgłos silnika maja bardzo głośny. Osoby te czasami niedosłyszą jaki tramwaj i kiedy podjedzie na przystanek. Mogą w sumie poczekać, aż uspokoi się ruch, ale wtedy tramwaj może im już uciec. Oczywiście są również zalety. :)
 

Zaloguj się, aby dodawać komentarze.

Zdjęcie tygodnia

Zaloguj się

Odwiedza nas 389 gości oraz 1 użytkownik.