/** */

Aktualności

Nowy rozkład jazdy pociągów 2023/2024

Dzisiaj obowiązywanie rozpoczął nowy rozkład jazdy pociągów w naszym kraju. Będzie on funkcjonował do grudnia przyszłego roku. Tradycyjnie przy grudniowej zmianie wprowadzono wiele nowości. Wśród nich jest między innymi planowane skierowanie pociągów po nowej łącznicy w Chabówce. Oprócz tego, poza nowymi połączeniami regionalnymi, uruchomiono także interesujące pociągi międzynarodowe.

Czytaj więcej...

Linia 180 dotarła na Grębałów

Od dzisiaj uruchomiona została nowa linia autobusowa numer 180. Do jej obsługi skierowano jeden z minibusów Karsan Jest. Celem jej funkcjonowania jest zapewnienie obsługi komunikacyjnej dla osiedla Grębałów. Nic więc dziwnego, że mieszkańcy zgotowali dziś nowej linii gorące przywitanie.

Czytaj więcej...

Krakowskie MPK chce kupić nawet 90 tramwajów

Wczoraj krakowskie MPK pochwaliło się planami dalszej wymiany taboru tramwajowego i autobusowego. Jeszcze w tym roku zakładane jest ogłoszenie przetargu, w wyniku którego w naszym mieście pojawi się kolejne 90 nowych tramwajów. Jednocześnie, w 2024 roku planowane jest wycofanie wszystkich autobusów z silnikami spełniającymi normę emisji spalin Euro 5.

Czytaj więcej...

Świąteczny tramwaj po raz jedenasty wyjechał na ulice Krakowa

Jak co roku, w dniu 6 grudnia na ulice Krakowa powrócił świąteczny tramwaj, na pokładzie którego podróżował Święty Mikołaj. Nie po raz pierwszy w rolę tę wcielił się wóz Bombardier NGT6 numer RP650. Tramwaj, tak jak w poprzednich latach, przyozdobiony został lampkami oraz życzeniami od krakowskiego MPK dla mieszkańców, umieszczonymi na lewej burcie.

Czytaj więcej...

Linia 180 obsłuży Grębałów

Od najbliższej soboty 9 grudnia uruchomiona zostanie nowa linia autobusowa numer 180. Celem jej funkcjonowania będzie obsługa osiedla Grębałów. Dzięki temu, kolejni mieszkańcy naszego miasta zyskają dostęp do oferty Komunikacji Miejskiej w Krakowie.

 

Czytaj więcej...

Zdjęcie tygodnia

Zaloguj się

Odwiedza nas 154 gości oraz 1 użytkownik.