/** */

Aktualności

Wymiana taboru pomiędzy liniami 3 i 50

Od dziś dokonano wymiany taboru pomiędzy liniami numer 3 i 50. Na pierwszej kursują wozy EU8N (9 wozów, pozostała brygada NGT6), natomiast na drugiej wszystkie brygady są obsługiwane przez wozy NGT6 (również szczytówki). Jednocześnie, planowane jest skierowanie do obsługi linii numer 69 wozów NGT6.

Testy lokomotywy 111Ed Marathon z pociągami pasażerskimi

Kurier Kolejowy poinformował, że od początku marca rozpoczną się próby lokomotywy 111Ed Marathon z rodziny Gama przy prowadzeniu pociągów pasażerskich PKP Intercity. W ramach testów składy prowadzone tym elektrowozem będą przyjeżdżać również do Krakowa.

Czytaj więcej...

Przenumerowanie składów E1+c3 w Podgórzu

W dniu dzisiejszym na ulice Krakowa wyjechały pierwsze podgórskie składy E1+c3 z nowymi numerami. Wygląda na to, że przenumerowano je zgodnie z zasadą 2xx+6xx, gdzie "xx" to dwie cyfry poprzedniego numeru na przykład 231+691 to dawny 131+591.

Czytaj więcej...

Kawiarnia w GT6 na kampusie w Czyżynach

W dniu dzisiejszym, o godzinie 11:00, na Kampusie Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej w Czyżynach pierwszych klientów przyjęła "Pantograf Cafe". Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że kawiarnia mieści się w oryginalnym tramwaju, który jeszcze kilka lat temu woził krakowian po mieście.

Czytaj więcej...

Nowa linia tramwajowa w Warszawie

Obecnie Kraków jest liderem, jeśli chodzi o budowę nowych tras tramwajowych w naszym kraju. Nie oznacza to, że w innych miastach nic się nie robi. W ubiegłym roku relacjonowałem na swojej stronie inwestycje tramwajowe w Poznaniu i we Wrocławiu. Teraz kolej na Warszawę, gdzie miesiąc temu, 21 stycznia, oddano do użytku trasę tramwajową przez most Marii Skłodowskiej-Curie. Jest to pierwsza nowa trasa, jaką przekazano do eksploatacji w Warszawie od 2005 roku.

Czytaj więcej...

Zdjęcie tygodnia

Zaloguj się

Odwiedza nas 335 gości oraz 1 użytkownik.