Aktualności
Linia 497 pojedzie na Piknik Chorwacki 2026
- Kategoria: Aktualności
- Opublikowano: środa, 27, maj 2026 21:00
- PSMKMS
- Odsłony: 433
Jak co roku, pod koniec maja na ulice Krakowa powróci linia 497, kursująca po trasie Podgórze SKA – Bagry Tężnia. Wszystko z powodu organizowanego na Bagrach Pikniku Chorwackiego. Tym razem wydarzenie to zaplanowano w niedzielę 31 maja w godzinach popołudniowych.
Szczegóły funkcjonowania 24. sezonu Krakowskiej Linii Muzealnej
- Kategoria: Aktualności
- Opublikowano: wtorek, 26, maj 2026 21:00
- PSMKMS
- Odsłony: 534
W ostatnich dniach poznaliśmy szczegóły dotyczące funkcjonowania tegorocznego 24. sezonu Krakowskiej Linii Muzealnej. W tym roku, w okresie od 87czerwca do 20 września, tradycyjnie nie zabraknie w naszym mieście linii tramwajowych i autobusowych, obsługiwanych historycznym taborem. W tym czasie, we wszystkie niedziele oraz dodatkowo 15 sierpnia, po Krakowie kursować będzie linia 0.
Trzeci etap remontu rozjazdów na węźle Kombinat
- Kategoria: Aktualności
- Opublikowano: poniedziałek, 25, maj 2026 21:00
- PSMKMS
- Odsłony: 635
Od najbliższej soboty 30 maja, rozpocznie się trzeci etap remontu torowiska na węźle Kombinat. W tym etapie roboty prowadzone będą na ostatnim, trzecim wlocie, od strony Kopca Wandy. W związku z tym, wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu komunikacji tramwajowej w tym rejonie.
Zakończył się okres komunikacyjnych wzmocnień linii nocnych w Juwenalia
- Kategoria: Aktualności
- Opublikowano: niedziela, 24, maj 2026 21:00
- PSMKMS
- Odsłony: 611
Zakończył się okres komunikacyjny wzmocnień linii nocnych w związku z odbywającymi się wydarzeniami w ramach tegorocznych Juwenaliów. Przez ostatnie dwa tygodnie, najpierw wzmocniono ofertę przewozową dla studentów Uniwersytetu Ekonomicznego, następnie dla Politechniki i Uniwersytetu Jagiellońskiego, a w trakcie mijającego weekendu, dla Akademii Górniczo-Hutniczej.
Linia 198 pojechała przez ulicę Wawelską i Nagłowicką
- Kategoria: Aktualności
- Opublikowano: sobota, 23, maj 2026 21:00
- PSMKMS
- Odsłony: 639
Zgodnie z zapowiedziami, od dzisiaj linia 198 skierowana została na stałe przez ulicę Wawelską i Nagłowicką. Dzięki temu, kolejni mieszkańcy naszego miasta zyskali bezpośredni dostęp do pojazdów Komunikacji Miejskiej w Krakowie. Jednocześnie, krakowskie autobusy powróciły na ulice, po których już kursowały, przeszło 30 lat temu.

