Aktualności
Przebudowa przejazdu na Mistrzejowicach na finiszu
- Kategoria: Aktualności
- Opublikowano: poniedziałek, 16, grudzień 2013 22:00
- PSMKMS
- Odsłony: 2829
Dobiega końca przebudowa przejazdu tramwajowego w rejonie skrzyżowania ulicy Srebrnych Orłów i Wiślickiej. Równolegle prowadzone są prace przy wymianie szyn na pętli w Mistrzejowicach. Jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia tramwaje powinny powrócić na swoje stałe trasy.
Nowy rozkład jazdy na kolei
- Kategoria: Aktualności
- Opublikowano: niedziela, 15, grudzień 2013 22:00
- PSMKMS
- Odsłony: 2737
Od dziś obowiązuje nowy rozkład jazdy na kolei. Niestety, trwające od pewnego czasu wielkie remonty i modernizacje jak na razie nie przyniosły wyraźnej poprawy w jakości połączeń, przynajmniej w naszym regionie. Kolejarze zapowiadają, że wyraźną zmianę na lepsze poczujemy od kolejnego rozkładu jazdy. Pytanie, czy wtedy jeszcze będzie kogo wozić polskimi pociągami?
Weekendowe objazdy w zwiazku z zamknięciem trasy do Krowodrzy
- Kategoria: Aktualności
- Opublikowano: sobota, 14, grudzień 2013 22:00
- PSMKMS
- Odsłony: 2363
W trakcie obecnego weekendu prowadzone są prace torowe przy wymianie szyn na wiadukcie tramwajowym nad stacją postojową Kraków Główny Zachód. W związku z tym wstrzymano ruch tramwajów na odcinku Dworzec Towarowy - Krowodrza Górka, a linie numer 3, 5, 18, 19 i 50 kursują na inne niż zwykle końcówki.
Komunikacja w okresie Świąt Bożego Narodzenia, Sylwestra i Nowego Roku 2013/2014
- Kategoria: Aktualności
- Opublikowano: piątek, 13, grudzień 2013 22:00
- PSMKMS
- Odsłony: 2133
Zbliża się koniec w roku, a wraz z nim ograniczenia komunikacyjne w okresie Świąt Bożego Narodzenia, Sylwestra i Nowego Roku. Zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie nie będą odbiegać od tych z ubiegłego roku.
Rozpoczęcie pobierania opłat na parkingu P+R Czerwone Maki
- Kategoria: Aktualności
- Opublikowano: czwartek, 12, grudzień 2013 22:00
- PSMKMS
- Odsłony: 2655
Dziś po raz pierwszy kierowcy, którzy pozostawili swoje pojazdy na parkingu P+R Czerwone Maki, mogli na podstawie otrzymanego biletu parkingowego podróżować krakowską komunikacją miejską. W zamian, przed opuszczeniem parkingu, konieczne było wniesienie opłaty w wysokości 10 PLN. Tym samym Kraków dołączył do licznego grona miast na całym świecie, w których od dawna funkcjonują tego typu parkingi.

