Aktualności

Tramwaje powróciły na ulicę Ptaszyckiego

Po ponad dziesięciu miesiącach przerwy, dziś liniowe tramwaje powróciły na aleję Jana Pawła II i ulicę Ptaszyckiego, na odcinku pomiędzy Placem Centralnym i Kopcem Wandy. Po wyremontowanym torowisku pojechały wagony Stadler Tango Lajkonik, obsługujące linię 10. Jednocześnie, zmieniła się obsługa taborowa na liniach 9 i 22.

 

Modernizacja torowiska tramwajowego pomiędzy Placem Centralnym i Kopcem Wandy prowadzona była od połowy września ubiegłego roku. W trakcie prac wykonano zupełnie nowe torowisko tramwajowe wraz z peronami przystankowymi. Odnowiono też skrzyżowania i sygnalizacje świetlne. Zasadnicze prace zakończyły się w pierwszej połowie lipca bieżącego roku. Od tego czasu trwały odbiory całej inwestycji. Nowe torowisko prezentuje się niezwykle dobrze. Na odcinku od Placu Centralnego do skrzyżowania z ulicą Klasztorną wykonane zostało w "zielonej" technologii. Na dalszej części trasy tory zasypano tradycyjnie tłuczniem.

 

Dzisiaj w końcu po nowym torowisku pojechała linia tramwajowa numer 10. Do jej obsługi skierowano wyłącznie wagony Stadler Tango Lajkonik. Taka obsada taborowa będzie obowiązywać na tej linii w dni wolne. W dni powszednie obok niskopodłogowych Lajkoników, będą tu wciąż pojawiać się składy E1+c3. Niemniej, jeszcze w tym roku do ruchu powinny wejść pierwsze nowe tramwaje z drugiego kontraktu z firmą Stadler. Dzięki temu, być może jeszcze w tym roku linia numer 10 będzie w całości obsługiwana przez tabor niskopodłogowy. Oprócz linii 10, po nowym torowisku kursować będzie też linia 16, która powinna tu powrócić od września.

 

Konsekwencją zmiany obsady taborowej na linii 10 były też inne korekty w obsłudze linii. Na linii 9 od dziś w dni wolne będą kursować wozy Bombardier NGT6 i EU8N. Nie powinno to stanowić jednak problemu, ponieważ dziewiątka cieszy się umiarkowaną frekwencją w weekendy. Większy tabor będzie natomiast odtąd obsługiwał linię 22 w dni wolne. Będą to wozy Stadler Tango Lajkonik uzupełniane przez trzy składy E1+c3.

Odnowione torow...
Wagon Stadler T...
Wagon Stadler T...
Przystanek Such...
Wagon Stadler T...
Przystanek Osie...
Wagon Bombardie...
Wagon EU8N nume...
Spotkanie tramw...

Zaloguj się, aby dodawać komentarze.

Zdjęcie tygodnia

Zaloguj się

Odwiedza nas 133 gości oraz 1 użytkownik.