/** */

Wydarzenia

Dzień Wszystkich Świętych 2023 w Krakowie - 28.10 - 2.11.2023

Okres uroczystości Wszystkich Świętych co roku jest czasem wytężonej pracy dla systemów transportu zbiorowego w naszym kraju. Również Kraków po raz kolejny przygotował się na przełom października i listopada. W 2023 roku zadanie było szczególnie trudne. Po raz pierwszy od niepamiętnych czasów, do największej nowohuckiej nekropolii w Grębałowie, nie można było dotrzeć tramwajem.

Czytaj więcej...

Średzki Zlot Parowozów 30.09 - 01.10.2023

W dniach 30 września i 1 października 2023 roku odbył się II Średzki Zlot Parowozów. Wydarzenie to zorganizowane zostało przez Średzką Kolej Powiatową. Jesienny weekend pełen był atrakcji przygotowanych dla sympatyków kolei wąskotorowych i nie tylko. W ramach imprezy można było zobaczyć jednocześnie aż pięć wąskotorowych parowozów pod parą.

Czytaj więcej...

Parada historycznych i współczesnych tramwajów - 17.09.2023

W niedzielę 17 września 2023 roku w Krakowie odbyła się Parada historycznych i współczesnych wagonów tramwajowych. Wydarzenie miało miejsce w ramach trwającego Europejskiego Tygodnia Mobilności. W przejeździe udział wzięły 24 pociągi tramwajowe, złożone z 36 wagonów. Wszystkie były wypełnione pasażerami.

Czytaj więcej...

Dzień Dziecka w zajezdni Podgórze - 28.05.2023

W niedzielę 28 maja w zajezdni Podgórze przygotowana została tradycyjna impreza z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. Atrakcji nie zabrakło zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych. Zwłaszcza, że po raz kolejny otwarte zostały bramy Stacji Obsługi i Remontów, w której można było zobaczyć aktualnie odnawiane wagony tramwajowe.

Czytaj więcej...

Komunikacyjne wzmocnienia na Noc Muzeów i Juwenalia - 19/20.05.2023

W połowie maja tradycyjnie w Krakowie odbywają się Juwenalia, czyli studenckie święto, w trakcie których organizowane są liczne koncerty i wydarzenia. W 2023 roku zbiegły się one z Nocą Muzeów. W związku z tym, w nocy z 19 na 20 maja, na ulice Krakowa wyjechały dodatkowe tramwaje i autobusy.

Czytaj więcej...

Święto Bożego Miłosierdzia - 16.04.2023

Tradycyjnie w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, w łagiewnickim Sanktuarium Bożego Miłosierdzia odbywały się uroczystości związane ze Świętem Bożego Miłosierdzia. W 2023 roku po raz pierwszy pielgrzymi mogli dotrzeć na to wydarzenie, korzystając z nowej linii tramwajowej, zbudowanej wzdłuż Trasy Łagiewnickiej.

Czytaj więcej...

XX Ogólnopolski Zjazd Kolekcjonerów Biletów w Łodzi - 1.04.2023

W dniu 1 kwietnia 2023 roku w Muzeum Komunikacji Miejskiej MPK Łódź miał miejsce jubileuszowy XX Ogólnopolski Zjazd Kolekcjonerów Biletów. W spotkaniu uczestniczyli pasjonaci biletów transportu publicznego z całego kraju. Była to doskonała okazja zarówno do pochwalenia się własnymi zbiorami oraz wymiany poszczególnymi walorami.

Czytaj więcej...

Pożegnanie Tatr T4D w Dreźnie - 1-2.04.2023

W dniach 1 i 2 kwietnia 2023 roku w Dreźnie w Niemczech zorganizowany został kolejny Dzień Otwarty tamtejszego Muzeum Tramwajów. Poza możliwością oglądnięcia historycznego taboru, prawdopodobnie po raz ostatni można było odbyć podróż wagonami Tatra T4D, pozostającymi w czynnej służbie. Czechosłowackie tramwaje mają bowiem zostać ostatecznie wycofane z liniowej eksploatacji.

Czytaj więcej...

VII Festiwal Kolej w Miniaturze Sosnowiec 2023 - 18-19.03.2023

Po raz kolejny sympatycy modeli kolejowych zawitali do Sosnowca, by uczestniczyć w VII Festiwalu Kolej w Miniaturze. I tym razem nie zabrakło dobrze znanych atrakcji, wśród których była wielka makieta modułowa w skali H0. Pojawiły się też nowości, a sam Festiwal odwiedziło jeszcze więcej zwiedzających niż ostatnio.

Czytaj więcej...

Komunikacyjne Andrzejki 2022 - 26/27.11.2022

W ostatni weekend listopada w 2022 roku poprzedzający imieniny Andrzeja, na krakowskie ulice po raz kolejny wyjechały większe tramwaje nocne oraz dodatkowe nocne linie autobusowe. Wszystko z powodu spodziewanej zwiększonej frekwencji, związanej z tradycyjnymi imprezami Andrzejkowymi.

Czytaj więcej...

Zdjęcie tygodnia

Zaloguj się

Odwiedza nas 300 gości oraz 0 użytkowników.