Wydarzenia

VII Festiwal Kolej w Miniaturze Sosnowiec 2023 - 18-19.03.2023

Po raz kolejny sympatycy modeli kolejowych zawitali do Sosnowca, by uczestniczyć w VII Festiwalu Kolej w Miniaturze. I tym razem nie zabrakło dobrze znanych atrakcji, wśród których była wielka makieta modułowa w skali H0. Pojawiły się też nowości, a sam Festiwal odwiedziło jeszcze więcej zwiedzających niż ostatnio.

Czytaj więcej...

Komunikacyjne Andrzejki 2022 - 26/27.11.2022

W ostatni weekend listopada w 2022 roku poprzedzający imieniny Andrzeja, na krakowskie ulice po raz kolejny wyjechały większe tramwaje nocne oraz dodatkowe nocne linie autobusowe. Wszystko z powodu spodziewanej zwiększonej frekwencji, związanej z tradycyjnymi imprezami Andrzejkowymi.

Czytaj więcej...

Dzień Wszystkich Świętych 2022 w Krakowie - 22.10 - 2.11.2022

Koniec października i początek listopada tradycyjnie jest w naszym kraju okresem wytężonej pracy dla transportu zbiorowego. W tym czasie większość z nas odwiedza groby swoich bliskich, najczęściej docierając na krakowskie cmentarze tramwajami i autobusami. Na ten szczególny czas w roku po raz kolejny przygotowała się również Komunikacja Miejska w Krakowie.

Czytaj więcej...

TRANSEXPO 2022 - 12-14.10.2022

W dniach 12 - 14 października 2022 roku w Kielcach odbyła się XVI Międzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego TRANSEXPO. Jak co roku, zgromadziły one zarówno najważniejszych producentów i dystrybutorów autobusów miejskich i międzymiastowych, a także firm dostarczających wyposażenie do tych pojazdów w naszym kraju.

Czytaj więcej...

Finał 20. sezonu Krakowskiej Linii Muzealnej - 25.09.2022

W niedzielę 25 września 2022 roku dobiegł końca wyjątkowo długi, jubileuszowy 20. sezon Krakowskiej Linii Muzealnej. Po raz pierwszy od dwóch dekad, historyczne tramwaje, a także w wybranych terminach również autobusy, kursowały po ulicach naszego miasta dokładnie przez 4 miesiące. W dniu Finału sezonu nie zabrakło atrakcji zarówno dla miłośników tramwajów, jak i autobusów.

Czytaj więcej...

Parada zabytkowych i współczesnych tramwajów - 18.09.2022

W niedzielę 18 września 2022 roku ulicami Krakowa przejechała Parada zabytkowych i współczesnych tramwajów. Stanowiła ona główne wydarzenie dnia. Atrakcje i ciekawostki czekały jednak na wszystkich przybyłych zarówno w zajezdni w Nowej Hucie, skąd wyruszyła parada, jak i w zajezdni Podgórze, do której dotarła po ponad godzinnej podróży przez miasto.

Czytaj więcej...

Dzień ostrawskiego transportu miejskiego - 3.09.2022

W sobotę 3 września 2022 roku w Ostrawie w Czechach zorganizowany został dzień ostrawskiego transportu miejskiego. Wydarzenie to zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Nic dziwnego, dla odwiedzających przygotowywane są niezliczone atrakcje. Tym razem także i ja postanowiłem wziąć w nim udział. 

Czytaj więcej...

VIII Parada Lokomotyw TurKol.pl w Nysie - 28.08.2022

W dniu 28 sierpnia 2022 roku, czyli w ostatnią niedzielę wakacji, w Nysie po raz drugi zorganizowana została Parada Lokomotyw TurKol.pl. Podczas tego wydarzenia można było zarówno zobaczyć lokomotywy spalinowe podczas prezentacji na stacji, jak również odbyć podróż pociągami prowadzonymi przez nie w rejonie nyskiego węzła kolejowego.

Czytaj więcej...

Dzień Dziecka z PKP Intercity - 1.06.2022

W dniu 1 czerwca 2022 roku na Dworcu Głównym w Krakowie został zorganizowany Dzień Dziecka przez PKP Intercity. W ramach atrakcji zaprezentowano tabor kolejowy. Wśród pokazanych pojazdów była zmodernizowana jednostka ED74 oraz wagon pasażerski określany mianem Combo. Warto bliżej przyjrzeć się tym konstrukcjom.

Czytaj więcej...

Dzień Dziecka w zajezdni Nowa Huta - 29.05.2022

W niedzielę 29 maja krakowskie MPK zorganizowało Dzień Dziecka w zajezdni Nowa Huta. Impreza rozpoczęła się jednak w zajezdni Podgórze, skąd historyczne tramwaje wyruszyły dwiema trasami podczas mini parady w kierunku nowohuckiej zajezdni. Tam przygotowano główne atrakcje zarówno dla najmłodszych, jak i trochę starszych.

Czytaj więcej...

Zdjęcie tygodnia

Zaloguj się

Odwiedza nas 182 gości oraz 1 użytkownik.